Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

Koniec głosowania

W piątek o północy zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku w głosowaniu wzięło udział prawie 25 tysięcy osób.

-Już niedługo będzie jasne, które projekty z tegorocznej listy wygrały i będą realizowane w Szczecinie – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Dziękujemy mieszkańcom za każdy głos i każdy zgłoszony projekt.

Dziś już wiemy, że w głosowaniu internetowym najwięcej głosów oddano na projekty dzielnicowe duże, w tym najwięcej głosów oddali mieszkańcy głosujący na projekty w dzielnicy Północ, zarówno w kategorii dzielnicowych dużych i małych.

Liczba głosujących przez internet: 24487

Liczba głosów oddanych przez internet: 69610

W tym roku mieszkańcy mogli skorzystać z nowości w postaci: mapy miasta z zaznaczonymi terenami należącymi do gminy, cennika miejskiego, spotkań w ramach Akademii SBO oraz serwisu Wspieram.to, jako kolejnego narzędzia promocji projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji.

Szczegóły, statystyki oraz lista projektów na które można było oddać swój głos w tegorocznej edycji dostępne na stronie: www.sbo.szczecin.eu

Dziś również zostały otwarte urny z głosami złożonymi w formie papierowej. W sumie 351 mieszkańców zdecydowało się zagłosować w sposób tradycyjny.

Wyniki poznamy po weryfikacji głosów i wprowadzeniu kart tradycyjnych do systemu elektronicznego.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE