Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

AKTUALNOŚCI


Szczeciński Budżet Obywatelski 2019: Oficjalne wyniki

Pomnik Krzysztofa Jarzyny, skatepark, a może ciąg pieszo – rolkowo – rowerowy wokół jeziora Goplana? Zobacz, które z projektów będą realizowane w Twojej dzielnicy.


Koniec głosowania

W piątek o północy zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku w głosowaniu wzięło udział prawie 25 tysięcy osób.


Ostatni dzień głosowania!

Już tylko godziny dzielą nas od zakończenia głosowania na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do północy można zagłosować w Internecie, BUDŻETObusie i punktach stacjonarnych na terenie naszego miasta. Zapraszamy!


Ostatnie dni na głos!

Już tylko trzy dni zostały na oddanie swojego głosu na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Pokaż co jest dla Ciebie ważne i oddaj swój głos na: 1 projekt ogólnomiejski, 1 dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 dowolny projekt dzielnicowy mały!


Głosuj w swojej okolicy!

Zobacz mapę punktów do głosowania SBO 2019 i znajdź lokalizację blisko siebie.


Zagłosuj podczas zakupów!

Do 12 października trwa głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Kto jeszcze nie zagłosował może zrobić to również w centrum handlowym w piątek i sobotę.


SBO 2019 – Promuj swój projekt ze Wspieram.to


Głosowanie trwa!

Już ponad 3500 osób oddało swój głos na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Statystyki można śledzić na bieżąco w zakładce statystyki głosowania. Zapraszamy!


Zagłosuj w BUDŻETObusie

Od dziś do 12 października szukajcie na ulicach naszego miasta specjalnie oznaczonego busa, w którym będzie można oddać swój głos na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


O północy startuje głosowanie

Od piątku 28 września do piątku 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane na listę do głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W tym roku można wybierać spośród 111 projektów.


Promuj swój projekt ze Wspieram.to


O projektach SBO w 13 Muzach

Tak wyglądało ostatnie już spotkanie promocyjne w ramach Akademii SBO


Sprawdź na co głosować

W środę 26 września o godz. 17.00 w 13 Muzach wnioskodawcy będą mieli szansę zaprezentować swój projekt, a mieszkańcy zapoznać się z nim.


Spotkanie z autorami projektów SBO 2019

W najbliższą środę 26 września 2018 r., w Domu Kultury „13 Muz”, odbędzie się spotkanie z autorami projektów SBO zakwalifikowanych na listę do głosowania. To okazja do poznania autorów i obejrzenia prezentacji pomysłów, które mają szanse być zrealizowane w przyszłym roku.


Za tydzień głosujemy!

Od 28 września do 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


SBO 2019: Zapraszamy na losowanie!

Już jutro tj. w czwartek, 20 września odbędzie się publiczne losowanie numerów porządkowych dla projektów na które w tym roku będzie można oddać swój głos w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


Z seniorami o SBO

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Prawobrzeża mieli okazję poznać Szczeciński Budżet Obywatelski od podszewki.


SBO 2019: Piknik dla seniorów na Prawobrzeżu

Już 6 września o godz. 13:00 w Parku Leśnym Klęskowo odbędzie się piknik integracyjny dla seniorów, słuchaczy i osób zainteresowanych Uniwersytetem Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże. Organizatorzy zapraszają na ognisko i wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary. Podczas pikniku będzie można również porozmawiać na temat szóstej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


Trwa weryfikacja wniosków

Lato w pełni, ale proces oceny wniosków złożonych przez mieszkańców w tegorocznym SBO nie zwalnia ani na moment. Z dnia na dzień przybywa wniosków pozytywnie ocenionych merytorycznie, którymi w ostatnim etapie zajmie się Zespół Opiniujący.


Akademia SBO: Za nami pierwszy etap

Zakończył się pierwszy etap spotkań w ramach Akademii SBO. Mieszkańcy uczestnicząc w nich mogli nie tylko uzyskać pomoc w przygotowywaniu wniosków, ale również zaprezentować swoje pomysły innym.


SBO 2019: Jutro ostatnie spotkanie promocyjne!

Na ostatnie spotkanie konsultacyjno – projektowe tym razem zapraszamy mieszkańców Środmieścia i autorów projektów ogólnomiejskich. Spotkanie odbędzie się jutro tj. 22.06.2018 r., w godz. 16:30-20:00, w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, al. Wojska Polskiego 90 (sala kominkowa).

Zapraszamy!


Już dziś kolejne spotkanie w ramach Akademii SBO 2019

Na trzecie z czterech spotkań konsultacyjno – projektowych tym razem zapraszamy mieszkańców Prawobrzeża. Spotkanie odbędzie się dziś tj. 20 czerwca, w godz. 16.30 – 19.30 SP NR 37 im. kpt. ż. Antoniego Ledóchowskiego, ul. Rydla 6. Zapraszamy!


Z uczniami o SBO i nie tylko

Najaktywniejsza do tej pory, klasa – 3D gimnazjum z SP nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie zwiedzała dziś schron pod urzędem. 


Już dziś kolejne spotkanie!

Na drugie z czterech spotkań konsultacyjno – projektowych tym razem zapraszamy mieszkańców dzielnicy Północ. Spotkanie odbędzie się już dziś tj. 18 czerwca w ZS nr 5, przy ulicy Hożej 3.


Na drugie z czterech spotkań konsultacyjno – projektowych tym razem zapraszamy mieszkańców dzielnicy Północ. Spotkanie odbędzie się już w poniedziałek 18 czerwca w ZS nr 5, przy ulicy Hożej 3.

Przed nami kolejne spotkania w ramach Akademii SBO, tym razem autorzy złożonych projektów będą mieli możliwość zapoznania mieszkańców ze swoimi pomysłami i porozmawiania o nich . 


SBO 2019: Pokaż swój projekt innym!

Zapraszamy mieszkańców i projektodawców do uczestnictwa w spotkaniach, podczas których projektodawcy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły, a mieszkańcy zapoznać się z nimi.


SBO 2019: Aktywność nie zna wieku!

Z seniorami o SBO rozmawiali Dorota Kowalewska i Robert Bartłomiejski ze stowarzyszenia Media Dizajn.


SBO 2019: Aktywnośc nie zna wieku: Spotkanie z Seniorami

Przypominamy. Już w sobotę 9 czerwca podczas wykładów otwartych Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora, na Uniwersytecie Szczecińskim zostanie przeprowadzone spotkanie na temat Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.


Marketing w SBO

Nawet najlepszy pomysł bez odpowiednich kanałów dotarcia może zakończyć się fiaskiem. Na szczęście mając odpowiednią wiedzę i narzędzia możemy w skuteczny i atrakcyjny sposób wypromować nasz pomysł – mówią organizatorzy spotkania.


Mieszkańcy złożyli prawie 170 wniosków

W niedzielę o północy zakończył się pierwszy etap SBO 2019. W tym roku mieszkańcy złożyli 168 projektów. W tym 158 drogą elektroniczną i 10 w formie papierowej.

Ostatnia szansa na wniosek

Przypominamy. Tylko dziś do końca dnia pracy urzędu i filii na Prawobrzeżu można składać wnioski drogą tradycyjną, internetową dwa dni dłużej bo do niedzieli 3 czerwca, do północy.

Wnioskodawco, daj się poznać!

Zapraszamy na spotkanie marketingowe dla wnioskodawców SBO. Już w poniedziałek 4 czerwca będzie można dowiedzieć się jak skutecznie promować swój projekt.

Ostatnia szansa na złożenie wniosków

Mieszkańcy mają jeszcze 7 dni w których mogą składać swoje propozycje do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór w wersji internetowej trwa do północy w niedzielę 3 czerwca, w wersji tradycyjnej do piątku (1.06.2018 r.) w godzinach pracy urzędu i filii.


Komunikat techniczny

W związku z aktualizacją i zabezpieczeniem systemu firma obsługująca stronę SBO na kilka godzin wyłączyła możliwość podglądu wniosków złożonych do SBO za pośrednictwem serwisu. Prace zostały zakończone.

SBO 2019: Akademia SBO nabiera tempa

Za nami 4 spotkania warsztatowe dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejne spotkania w czerwcu.


SBO - Wspieram.to!

Ma być nowoczesny i łatwy w obsłudze – tak twórcy platformy Wspieram.to mówią o nowym serwisie, który ma w tym roku pomóc projektodawcom promować ich projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


SBO 2019: Dziś ostatnie warsztaty. Zapraszamy!

To już ostatnia okazja by wziąć udział w spotkaniu warsztatowym dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 


SBO 2019: Już dziś kolejne warsztaty pisania wniosków

Przypominamy. Przed nami jeszcze 2 spotkania warsztatowe dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Najbliższe już dziś.


SBO 2019: Zapraszamy na warsztaty pisania wniosków

Przed nami jeszcze 3 spotkania warsztatowe dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Najbliższe już w poniedziałek.

SBO 2019: Wystartował nabór wniosków

Od dziś (7.05.2018r.) do 3 czerwca 2018 r. mieszkańcy mogą składać swoje propozycje do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do zagospodarowania jest 9 milionów złotych. Zapraszamy!

SBO 2019: Start w poniedziałek

W tym samym dniu odbędzie się pierwszy z czterech warsztatów pisania wniosków. Zapraszamy!

SP nr 7: Uczniowie próbują swoich sił w SBO

Co to jest partycypacja, jakie potrzeby ma moja dzielnica, co chciałbym zrobić dla lokalnej społeczności? Na te i inne pytania odpowiedź próbowali znaleźć uczniowie klasy 3D podczas specjalnej lekcji wychowawczej poświęconej SBO.

Kreatywnie na start

Za nami pierwsze spotkania w ramach Akademii SBO, oba zostały poświęcone działaniom pomysłotwórczym.

Za nami pierwsze spotkanie kreatywne

Twórcza atmosfera, dyskusja i rozmowy na temat pomysłów na projekty do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tak można podsumować pierwsze z dwóch spotkań kreatywnych w ramach Akademii SBO.

SBO 2019: Przed nami spotkania kreatywne!

Już 23 i 25 kwietnia zapraszamy na pierwsze spotkania w ramach Akademii SBO. Będzie można zainspirować się i porozmawiać na temat pomysłów i projektów do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

SBO 2019: Aktywizujemy dzieci i młodzież

Za nami spotkanie z opiekunami samorządów uczniowskich, podczas którego przedstawione i omówione zostały konspekty lekcji wychowawczych poświęcone Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu

SBO 2019: Startujemy w maju

Od 7 maja do 3 czerwca 2018 roku mieszkańcy będą mogli składać wnioski do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zanim jednak zdecydują się na przelanie swoich pomysłów na papier mogą wziąć udział w spotkaniach kreatywnych, które odbędą się jeszcze w kwietniu.

SBO 2019: Trwają prace nad kolejną edycją

Za nami pierwsze spotkanie z radnymi osiedlowymi, którego tematem były tegoroczne zmiany w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.

SBO 2019: Więcej spotkań, ułatwienia dla mieszkańców

Za nami kolejna już edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. I kolejna ewaluacja, z której wnioski posłużą zmianom w tegorocznej edycji.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE